Informacja dotycząca finansowania i organizacji sportu w Okręgu Przemyśl.

Schemat organizacyjny :

1.     Udział reprezentantów Okręgu w MP i GPX Polski w dyscyplinach i kategoriach ustalonych przez OKS Okręgu.

2.     Uczestnictwo zawodników na dotychczasowych zasadach według obowiązujących przepisów.

3.      Finansowanie z środków Okręgu według Preliminarza budżetowego przekładanego przez OKS z uwzględnieniem możliwości Okręgu.

4.      Zawody okręgowe, kwalifikacje do GPx Okręgu, Mistrzostwa Okręgu, według terminarza imprez i ustaleń Okręgu w tym zakresie. Udział zawodników z środków kół.

5.       Reprezentacja Okręgu to czołowi zawodnicy, którzy uzyskali prawo startu z cyklu GPx lub Mistrzostw Okręgu. Reprezentację drużynowe mogą tworzyć również czołowi zawodnicy Okręgu, którzy w danym roku kwalifikują się z listy Gpx Okręgu lub Klubu.

Zgodnie z Uchwałą Nr 67 Zarządu Głównego PZW z 14 grudnia 2007 r. fundusz sportu kwalifikowanego Okręg PZW Przemyśl tworzy z:

- odpis z składki członkowskiej w wysokości uwzględniającej możliwości Okręgu.

- wpłat pochodzących z organizowanych imprez wędkarskich

Finansowanie z funduszu dotyczy:

- startowe w zawodach w wysokości ustalonej przez GKS>

- ryczałt na zakwaterowanie do 3 dni w wysokości ustalonej przez OKS.

- ryczałt na dojazdy w wysokości ustalonej przez Okręg, nie więcej niż ½ stawki za 1 km.

Pozostałe koszty wynikające z startu w zawodach pokrywa zawodnik, klub lub sponsor.

Środki nie wykorzystane w danym roku pozostają na stanie funduszu.

Rozliczenie finansowe na rok 2015.

- stan konta na dzień 31.12.2014 r. wynosił 4950,00 zł.

- kwota przeznaczona na sport kwalifikowany 27100, 00 zł.

- kwota przeznaczona na pozostałe imprezy organizowane OKS 7850,00 zł.

Kwota sportu kwalifikowanego stanowi 78 % całego budżetu OKS. Powyższy schemat został wdrożony do realizacji i jest obowiązujący.

V- Ce Prezes Z.O. Przemyśl ds. Sportu

Zbigniew Pęcak.